Pārlekt uz galveno saturu

Maršruts skolēnu grupām

Kontakti

Katrā objektā vizīte jāpiesaka atsevišķi pašiem (ne caur TIC).

Kontakti pieteikumiem:

Latgales mākslas un amatniecības centrs - tel. +371 28603333

Ražotne "Jersikas čipsi" - tel. +371 29228926

Miniatūrā karaļvalsts un leļļu galerija - tel. +371 65321737

P.Čerņavska keramikas māja - tel. +371 29429630

Zirgaudzētava "Auļi" - tel. +371 29112796

 

Ekskursiju maršrutā iekļauti šādi apskates objekti: Latgales mākslas un amatniecības centrs un Jersikas čipsu ražotne (Līvānu novads), Miniatūrā karaļvalsts un leļļu galerija, Polikarpa Čerņavska keramikas māja un zirgaudzētava "Auļi" (Preiļu novads). 

 

Līvānu uzņēmējdarbības atbalsta cetrs kopā ar Preiļu novada TAIC piedāvā ekskursiju maršrutu "Brīnumzemes pasaka", kurā var doties gan ģimenes brīvdienu izbraukumā, gan organizētā skolēnu grupas ekskursijā. Ekskursijas laikā ir iespēja nokļūt Brīnumzemes valstībā - tikt pie sava lolota Laimes putniņa, iejusties prinču un princešu, galma dāmu un kungu lomās, graciozi izjāt zirga mugurā, izbaudīt Jersikas čipsu jaunās garšas, kā arī radoši izpausties keramikas darbnīcā.

Latgales mākslas un amatniecības centrā iepazīsiet mākslas un amatniecības tradīcijas Latgalē un Līvānu stikla fabrikas darbības vēsturi. Iepriekš piesakoties, neaizmirstamas emocijas piedzīvosiet, vērojot, kā mūsdienās top unikālie stikla izstrādājumi.

Kāda mūsdienu bērnam var būt dzīve bez čipsiem? Iepazīt ražošanas procesu, ražošanā nepieciešamās zināšanas un profesijas, darba vidi un specifiku, kā arī uzzināt, kāpēc Līvānu novadā ir paši īpašākie čipsi, aicina "Jersikas čipsi".

Pasaulē zināmā autorleļļu māksliniece Vladlena ir uzbūrusi miniatrūru karaļvalsti pašā Preiļu centrā. Leļļu galerijā iespēja apskatīt mākslinieces radītās fantāzijas lelles, kā arī ietērpties brīnišķīgos pasaku tērpos, pārtopot prinčos, princesēs, musketieros, galma dāmās... Pieejami vairāk kā 500 dažādi tērpi gan bērniem, gan pieaugušajiem. Neviens te nepaliks vienaldzīgs!

Turpat netālu savas radošās prasmes aicinām izpaust P. Čerņavska keramikas mājā, kur profesionāla keramiķa vadībā varēsiet radīt savu pirmo svilpaunieku vai kopīgu ģimenes vai klases māla podu. Kad darbiņš būs apdedzināts, to būs iespējams saņemt arī pa pastu - atmiņai no skaistā piedzīvojuma Preiļos.

Savukārt, aktīvāku aktivitāšu cienītāji aicināti doties zirga izjādē Riebiņos. Zirgaudzētava "Auļi" piedāvā arī ekskursiju pa saimniecību, kurā tiks pastāstīts par zirgu kopšanas un audzēšanas specifiku, būs iespēja pabarot un paglaudīt zirdziņus.

Objektos apmeklējums obligāti ir jāpiesaka iepriekš arī nelielām cilvēku grupām.

 

Interaktīvā karte tūristiem