Pārlekt uz galveno saturu

Aktuālā informācija

Brīvdienu nometne 2021 „RUŠONA SAULES DĀRZS“

18.02.2021.

Pasākums ar pievienoto vērtību - 02.-04.JŪLIJĀ

KĀPĒC ŠIS PASĀKUMS IR ĪPAŠS?

Sper soli prom no ikdienas un izbaudi to dažādās meistarklasēs un aktivitātēs dabā! Iespēja ļauties sajūtām, lutinot sevi, savas garšas kārpiņas, iegrimt noskaņu pasaulē! Dabā gatavotu ēdienu baudīšana mierā un klusumā, vērojot neaizmirstamu saulrietu kopā ar “Leo`s Grill”, vai kopā vakarēšanu pie naksnīga ugunskura…agrās rīta un nakts copes… 3 neaizmirstamas brīvdienas 6 ha lielā Rušona pussalā „Kangās”, Rušona ezerā.

Tavs ieguvums? - izzinošās meistarklases, ūdens aktivitāte –“Rušona regains 2021” ar senu kultūrvēsturisku objektu izzināšanu, “dopings” un jauki pavadīts laiks ar interesantiem cilvēkiem vietā, kur iegūt ne tikai sirdsdraugus, bet iespējams, pat savu “otru pusīti”! Priekā!

Programmas norisē iespējami pārsteigumi! Kādi? Nāc, piedalies un piedzīvo!

 

KAM PASĀKUMS PAREDZĒTS?

Aicinām ikkatru, kurš vēlas izbaudīt un piedalīties – individuāli, kopā ar ģimeni, draugiem, interešu grupas vai uzņēmuma kolektīvus.

Vairāk informācijas te: https://visitpreili.lv/lv/turisms/what-to-see/ekskursijas/brivdienu-nometne-2021-rusona-saules-darzs

afisa

Preiļu pilsētas svētki. KONKURSS

02.02.2021.

Februāris šogad atnāk  ne tikai ar pūkainām kupenām, kas smaržo pēc sala, pēc tīrības, bet arī ar sajūtu, ka tuvojas svētki. Tā ir Preiļu pilsētas dzimšanas diena ,jo 1928. gada 11. februārī Preiļiem tika piešķirtas pilsētas tiesības. Šogad Preiļiem paliek 93 gadi ! Katru gadu mēs šo datumu pilsētā atzīmējām  ar skaistu koncertu vai interesantu tikšanos. Šogad būs citādi, jo šobrīd viss notiek pavisam savādāk.

Un tātad ! SVARĪGA INFORMĀCIJA !!!

KONKURSS ,,IESKATIES PREIĻOS- VAI PAZĪSTI?”

 Preiļu pilsētas simbols  ,,KRAUKLIS’’ devās pilsētas ielās un apskatīja  pilsētas objektus, kurus aicina atrast un atpazīt arī jums !

KONKURSA NOTEIKUMI – Aplūko , kārtīgi padoma, un komentārā raksti savu versiju, kur tas varētu būt. Atbildes gaidām līdz 12. februāra rītam.

Saite konkursam https://forms.gle/sXPQmZUGQYKmxTpX6

SVINĒSIM PREIĻU DZIMŠANAS DIENU KOPĀ!

Preiļu pilsētas svētki

"Paņem līdzi" Preiļos

25.11.2020.

acac

Leģendu nakts 2020 Preiļos!

15.10.2020.

sdcc

Preiļu pilsētas svētki BŪS!!!

05.08.2020.

WFW

Sākas parku festivālu cikls!

05.05.2020.

latv

IZVĒLIES VIETĒJO AR PIEGĀDI!

16.04.2020.

ase

Sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī...

16.03.2020.

Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Preiļu novada TIC līdz 12.maijam nedarbojas klātienē, bet sniedz konsultācijas attālināti. Rakstiet mums uz e-pastu tic@preili.lv vai zvaniet pa tel. 29100689, 29116431, 25867735.

Tāpat attālināti darbojas praktiski visas valsts un pašvaldību iestādes, daudzi tūrisma uzņēmumi, atpūtas un izklaides vietas ir slēgtas. Pirms doties uz kādu no tām, noskaidrojiet darba laiku un veidu. Tas attiecas arī uz daudziem privātiem objektiem!

Aicinām būt atbildīgiem un pacietīgiem šai laikā!

 

 

Jaunums! Izej Preiļu parka Dižkoku taku!

04.03.2020.

Spēle – pārgājiens “Preiļu parka Dižkoku taka”.

2019.gada nogalē atklāta Latvijā lielākā parka pilsētvidē – Preiļu parka Dižkoku taka, kura apmēram 2,5 km garumā ved gar 16 dižkokiem.

Dižkoku taka parkā sākas netālu no vēsturiskā Zirgu staļļa drupām, ejot uz Kapelas pusi. Dižkoku takai pie katra koka ir uzstādīts informatīvais stends ar informāciju par konkrēto dižkoku un norādi uz QR kodu, kuru noskenējot ar savu android sistēmas viedierīci, var atvērt dižkoku takas mobilo aplikāciju. Pirmo reizi to atverot, tiek piedāvāts uzstādīt viedierīcē aplikāciju, kur var izvēlēties vienu no piedāvātajām valodām. Kā arī Preiļu dižkoku takas aplikāciju ikviens var atrast Google Play Store vidē. Katrā informatīvajā stendā pie koka ir norādīts konkrētā takas dižkoka numurs.

Dižkoku mobilās aplikācijas informācija tiek piedāvāta vairākās valodās, tādējādi veicinot arī ārvalstu tūristu un parka apmeklētāju iespējas izzināt Preiļu parku, tā dabu un vēsturi. Sniegto informāciju var lasīt latviešu, lietuviešu, krievu, poļu, angļu un vācu valodās. Dižkoku takas informācijas pieejamība vairākās valodās tiek norādīta arī katra koka informatīvajā stendā, blakus QR kodam. Šādi ikviens individuāls parka apmeklētājs var uzzināt, ka informācija ir pieejama viņam ērtākā valodā.

Atverot minēto aplikāciju, tā tiek sasaistīta ar Google Maps un ikvienam ir iespēja kartē sekot līdzi dižkoku takas maršrutam, saprast pie kura koka atrodies dotajā brīdī un kur tālāk jādodas, lai atrastu nākamo no 16 dižkokiem. Tāpat arī, uzklikšķinot kartē konkrēto dižkoku, parādās tā attēls, lai būtu vieglāk dabā saskatīt un atrast konkrēto koku. Izejot visu dižkoku taku, ir iespēja interneta tiešsaistē padalīties ar sasniegto, to var izdarīt pie pēdējā 16.dižkoka mobilās aplikācijas informācijas.

Dižkoku mobilajā aplikācijā ir iespēja uzzināt informāciju par Preiļu parku, tā vēstures faktiem, kokiem un dabu. Papildu pie katra koka tiek uzdots jautājums, kura atbildi var uzzināt pie nākamā dižkoka, tādējādi pārbaudot savas zināšanas. Lai pastaiga dižkoku takā būtu atraktīvāka, pie katra koka tiek piedāvāta sportiska, jautra vai fiziska aktivitāte, kuru var veikt gan grupā, gan individuāli.

Ja vēlaties, iespēja saņemt arī drukātas Preiļu parka kartes ar iezīmētu Dižkoku taku (Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā, sezonas laikā arī Preiļu kapelā un pludmales kafejnīcā “Pampūkas”, Tūrisma informācijas centrā to darba laikā).

Ieteicamais laiks takā – 1,5 h. Bezmaksas.

Iepriekš vienojoties, TICā var pieteikt nelielu stāstījumu par parku (tel.65322041) pirms došanās interesantajā pārgājienā!

Pabeigti otrās kārtas būvdarbi Preiļu pilī

21.02.2020.

Preiļu pils ir pašvaldības īpašums un nākotnē šī ēka ir paredzēta kā publiski ikvienam pieejama. Pilī būvdarbi notiek kopš 2017. gada. Pagaidām aicinām pili apskatīt tikai no ārpuses!

 

2019. gada decembra beigās Preiļu pils otrās kārtas būvdarbi tika pieņemti un akceptēti Preiļu novada būvvaldē. Protams, pils vēl nav īsti gatava uzņemt ciemiņus, kā mums tas ir ierasts, tomēr esošais progress ir redzams. No pirmās kārtas būvdarbiem līdz 2018. gadam tika atjaunots jumts, sakārtota “pelēkā” apdare ārsienu fasādei. Uz 2019. gada beigām, saskaņā ar projektu SAM 5.5.1. “Rīteiropas vērtības”, pilī ir veikti vairāki rekonstrukcijas darbi – uzstādīti visi pils logi un durvis, veikta bēniņu siltināšana, žāvētas ēkas ārsienas no iekšpuses un veikta to daļēja siltināšana. Kā arī veikta no iekšpuses ārsienu un ailu atjaunošana. Protams, pabeidzot būvdarbu otro kārtu, pils vēl nav pilnībā gatava ekspluatācijai. Šobrīd ir iesniegti projektu pieteikumi nākamajām pils atjaunošanas aktivitātēm un rekonstrukcijas kārtām, atliek vien gaidīt un cerēt uz atbalstu, kas palīdzētu veiksmīgi turpināt iesāktos rekonstrukcijas darbus.

 

Preiļu pils atjaunošanas būvdarbi notika, pateicoties ERAF projekta Nr.5.5.1.0/17/I/007 «Rīteiropas vērtības» īstenošanas 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa «Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus» aktivitātēm. Tādējādi, saglabājot kultūras pieminekļa autentiskumu un veidojot jaunus pakalpojumus katrā atsevišķajā objektā, projekta īstenotāji paredzējuši stiprināt Latgales kā tūrisma galamērķa pievilcību.

 

Projekta “Rīteiropas vērtības” vadošais partneris ir Daugavpils pilsētas dome (projekta iesniedzējs) un sadarbības partneri – Daugavpils novada dome, Krāslavas novada dome, Ludzas novada pašvaldība, Preiļu novada dome un Aglonas bazilikas draudze Aglonas novadā. Projekta mērķis ir saglabāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu Latgalē ar augstu simbolisko vērtību un devumu vietējās, nacionālās un eiropeiskās identitātes stiprināšanai, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus ilgtspējīgai ekonomiskās izaugsmes veicināšanai reģionā. Kopumā, projekta noslēgumā, tiks atjaunoti 6 valsts nozīmes kultūras pieminekļi Latgalē. Kopējā līguma summa 6 454 208 eiro, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 4 695 000 eiro. Projekta īstenošanas laiks ir 48 mēneši: 2018. gada marts – 2022. gada marts.

 

Būvdarbus Preiļu pilī veica SIA “Preiļu celtnieks”, kas tika izvēlēts iepirkumu procedūras rezultātā. Būvuzraugs J. Rapša (SIA “RANGE”) un autoruzraugs arhitekte M. Mihailova (SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”).

 

 

Informāciju sagatavoja:

S.Čingule-Vinogradova,

Preiļu muižas kompleksa un parka vadītāja,

projekta koordinatore

Interaktīvā karte tūristiem