Pārlekt uz galveno saturu

Vīngliemežu audzētava "Ošu mājas"

Kontakti

Adrese: "Ošu mājas", Jaunsaimnieki, Preiļu pagasts, Preiļu novads
Tel.: +371 29443577, 26404977
ainisn@inbox.lv
Kontaktpersona: Ainis Noviks, Valentīna Novika
Darba laiks: no 15. maija līdz 15. oktobrim pēc iepriekšējas pieteikšanās

Lat: 56.2691825, Lon: 26.7189637

Pašā Preiļu pievārtē, aptuveni 500m aiz pilsētas robežas uz Daugavpils pusi, atrodas „Ošu mājas”, kuras saimnieki nodarbojas ar visai netradicionālu, Latgalei neraksturīgu un modernu lauksaimniecisko ražošanu - vīngliemežu audzēšanu.

Mūsu piedāvājums: Vīngliemežu audzētavas apskate, kas ietver sevī izsmeļošu stāstījumu un redzējumu par vīngliemežu dzīvi, fizioloģiju, apstrādi un pārstrādi, kā arī piedāvājam degustācija ar vīngliemežu gaļu, kas pagatavota pēc oriģinālām vietējām receptēm, kuru papildina latviski dzērieni - pašu taisīta bērzu sula un piparmētru tēja. Kā arī tiek piedāvātas konsultācijas par vīngliemežu audzēšanu, to īpatnībām un sejas atjaunošanas maskas ar vīngliemeža gļotu. ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI: Vīngliemeži ar puravu Gatavu vīngliemežu gaļu (0,5kg) atlaidina istabas temperatūrā, nomazgā un sagriež gabaliņos. Puravus (1kg) notīra, nomazgā tekošā ūdenī un sagriež kubiņos. Sagriezto puravu liek sviestā (0,06kg) uz pannas un cep 140ºC temperatūrā 5-10 minūtes tad pievieno sagriezto vīngliemežu gaļu, sāli (0,01kg), piparus (0,01kg) un cep vēl 5 minūtes. Ēdienu atdzesē un tas ir gatavs pasniegšanai. Vīngliemeži ar PAPRIKU Gatavu vīngliemežu gaļu (0,5kg) atlaidina istabas temperatūrā, nomazgā tekošā ūdenī un sagriež gabaliņos. Papriku (0,15kg) notīra, nomazgā un sagriež kubiņos. Sīpolus (1kg) notīra, nomazgā tekošā ūdenī un sagriež kubiņos. Sagriezto papriku, sīpolus liek uz pannas sviestā (0,05kg) un 140ºC temperatūrā cep 10-15 minūtes, kamēr dārzeņi mīksti, tad pievieno klāt sagriezto vīngliemežu gaļu, sāli (0,01kg), piparus (0,01kg) un cep vēl 5 minūtes. Ēdienu atdzesē un tas ir gatavs pasniegšanai. PRODUKCIJA UN SUVENĪRI Kā arī pie mums ir iespējams iegadāties gatavo produkciju - vīngliemežu gaļu un suvenīrus, ar gliemeža un Preiļu novada simboliku, kurus ir izgatavojuši vietējie amatnieki.

Jaunums 2016.gada tūrisma sezonā!!!

Vīngliemeži jau ir pamodušies un jau uzsāk šo tūrisma sezonu! Gliemežu audzētājs, "Ošu māju" saimnieks un labs stāstnieks jau gaida Jūs ciemos, lai ne tikai pastāstītu par vīngliemežu dzīvi, piedāvātu degustācijas, bet tagad arī piedāvā jaunumu! Tā ir SPA procedūra - vīngliemežu masāža sejai. Un tas nav nekāds joks! Saimnieks Jums pastāstīs, kāpēc āda kļūst jaunāka pēc šādas procedūras! SPA procedūra ilgst 15 min un cena ir EUR 10.  Iepriekšēja pieteikšanās!

Interaktīvā karte tūristiem